Co všechno víme o nadcházejícím albu

Categories Lust For Life Novinky

Lana slíbila každý rok nové album, v roce 2016 jí to moc nevyšlo. Pokusila jsem se shrnout všechny fakta i spekulace o tomto zatím bezejmeném projektu.

Prvotní plány už od konce roku 2015

O zvuku nadcházející desky měla Lana téměř jasno už pár měsíců po vydání Honeymoon. V prosinci 2015 v rozhovoru pro britský hudební magazín NME se Lana zmínila o budoucí nahrávce takto:

NME: Tvoje tři “Lana Del Rey” alba byla hodně kalifornská ve zvuku a symbolice. Ale Lizzy Grant je z New Yorku. Uděláš někdy newyorskou desku?
Lana: “Mám pocit že “Born To Die” měla v sobě hodně New Yorku, protože jsem byla v NYC do té doby než album bylo vydáno, krom času, co jsem na něm pracovala v Londýně. Připadá mi velmi jednoduché přecházet mezi newyorským stavem mysli a kalifornským způsobem bytí, takže si umí představit dělat další desku newyorskou. Myslím, že by to bylo jiné, bylo by to trochu tvrdší, rychlejší, pozitivnější a méně snivé.

Jak dlouho myslíš, že budeš čekat než vydáš další album? Nějaké předběžné nápady jakou cestou bys chtěla jít?
Nějaké předběžné nápady mám, co bych chtěla s tou deskou udělat. Můj label, Interscope, je docela flexibilní a otevřený v tom, že moje album může vyjít kdykoliv, takže nemám žádný takový tlak. Jsem prostě šťastná, že můžu vydávat takovou hudbu, za kterou si stojím. To je pro mě dostačující.

 

Při Pre-GRAMMY Gala večeru v únoru 2016 byla Lana vyzpovídána Clivem Davisem na červeném koberci o novém albu.

Clive Davis: Vydáš nové album někdy v dohledné době a všechny překvapíš?
Lana: Nemyslím si, že až vydám nové album bude to překvapení, ale  vydám něco brzy, pracuji na věcích, které miluji.

Je to jiný směr než naposledy?
Ano, ale nevím jestli to poznáte, protože je to spíše o .. nevím .. o čirosti vnitřního dialogu, který mám pocit prochází lépe.

A jak o hudbě?
Je to tak trochu v té samé estetice.

Ve studiu už od jara 2016

Lana prokazatelně nahrávala nový materiál v březnu, kdy její přítomnost ve studiu potvrdily fotky na jejím instagramu a manažera Bena.

 

Producenti

Nikdo není potvrzený, fanoušci hádají podle toho, s kým se Lana vyfotí a stýká. Co se toho týče, opět se objevuje u Lany starý známí Emile Haynie (producent desky “Born To Die”) a Justin Parker (napsal s Lanou pro BTD “Video Games”, “National Athem”, etc.). Dále se často viděla s přítelem Father Johna Mistyho – hudebníkem Jonathanem Wilsonem.

Lana s Justinem Parkerem Jonathan Wilson a Emile Haynie
Je tedy možné, že se Lana vrací trochu zpět k BTD s Parkerem a Haynie, nebo dostanem Honeymoon 2.0?

První videoklip už je dávno natočený?

Minulé léto na Facebook přidala castingová direktora Kasia Szarek výpis na konkurz pro nový videoklip Lany Del Rey

Casting: Lana Del Rey video shooting, 30. června a také dva dny mezi 5. – 7. červencem (možná budete pracovat víc jak 3 dny)

– Muži a ženy vypadající na věk mezi 18 a 23 se stylem! Poznamenejte, jestli máte skateboard (long board atd.) ale nemusíte na něm umět.
– pravý kytarista a pianista s dlouhými vlasy, look ve stylu sedmdesátek (můžou být staršího věku)

Příspěvek je již na jejím profilu smazán.

Dokonce to vypadá, že internetem na černo koluje nějaké hackerem získané nevydané hudební video k nové písni. Je to k materiálu na nové album? Vypadá to, že ano a vizuály pro desku i první singl má Lana již připravené. Žádný tlak na Lanu, ale mohla by vypustit aspoň ten název. Jediná nápověda, kterou zatím máme je, že název bude tentokrát víceslovný!

Doufám, že jsem pokryla všechno, co zatím víme. Už jste natěšení? 🙂

4 komentáře

  1. Už se strašně těším…Jo a taky se moc těším, až se doplní kategorie: Přeložené rozhovory… Strašně mě to baví číst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.