Lana na 60. ročníku cen GRAMMY 2018

Categories Novinky
Lana na 60. ročníku cen Grammy

V neděli 28. ledna se konal 60. ročník předávání cen Národní akademie hudebního umění a věd aneb GRAMMY. Lana byla nominována v jedné z hlavních kategorií a to na “Nejlepší popové vokální album” s “Lust For Life”. Zlatý gramofónek si sice domů nakonec neodnesla, všechny ale oslnila svými šaty na červeném koberci.

Konec květin, teď se nosí ve vlasech hvězdy!

Na sobě měla na míru šitou róbu z hedvábného krepu ozdobenou vyšitými hvězdami od Gucci a všechno to dovršila ozdoba ve vlasech v podobě svatozáře z hvězd.

Internet hned začal spekulovat o možné inspiraci. Na outfit měl jasný vliv kostým Hedy Lamarr, který na sebe oblékla ve filmu Ziegfeld Girl z roku 1941 vytvořeným návrhářem jménem Adrian.

Nákres šatů Lany versus Hedy Lamarr

Hedy Lamarr byla nejenom hvězdou stříbrného plátna, ale také stála u zrodu FHSS společně s hudebníkem Georgem Antheilem (tento systém přenosu dat v podstatě funguje u dnešních GPS, u satelitních televizí a mobilních sítí), za což se v roce 1997 dočkala v USA čestného uznání za zásluhy o rozvoj elektrotechniky. A to je rozhodně někdo, komu by Lana Del Rey vzdala hold.

#TimesUp

Nelze také opomenout bílou růži na Lany zápěstí, kterou hvězdy během tohoto večera vyjádřili podporu hnutí #TimesUp, které bojuje proti sexuálnímu násilí a bojuje za práva obětí sexuálního obtěžování na pracovišti.

Lana Del Rey na GRAMMY 2018Více fotografií v plné kvalitě najdete v naší galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.