“Venice Bitch”, “Norman Fucking Rockwell” a “Violet Bent Backwards Over The Grass”

Categories Novinky Videoklipy

Náhodně vybraná slova v nadpisu? Ne ve světě Lany Del Rey. Během vydání nové hudby v podobě 10 minutového singlu “Venice Bitch” se objevilo hned několik nových informací o nadcházejících projektech. Byl potvrzený titulní song “Norman Fucking Rockwell” z nového alba a Lana také prozradila aktuální pracovní název pro knihu básní – “Violet Bent Backwards Over The Grass”.

Venice Bitch

Na konci “Mariners Apartment Complex” singlu, vydaného předminulý týden, slyšíme outro z elektrické kytary a naléhavé “Are you ready for it?”. kdo by to byl řekl, že se nás Lana snaží připravit na další singl až takto doslova …

Deseti minutová píseň má dvě části. První část je celkem klasická, na Lanu opravdu optimistická píseň, která se po druhém refrénu převrátí v téměř psychadelický instrumentální song. Toto navázání na desku “Ultraviolence” Laně schvaluji! Video vzniklo z útržků záběrů pro dlouhodobější projekt s Lany sestrou Chuck.

Stahujte, streamujte a sdílejte
Všechny odkazy hudebních služeb naleznete na lana.lnk.to/venicebitchmac

Rozhovor pro Beats 1

Pro premiéru “Venice Bitch” bylo vybrané radio Beats 1 pro Apple Music s pořadem moderátora Zana Lowe.

V rozhovoru doprovázející premiéru se dozvídáme podrobnosti o novém singlu, o nadcházejícím albu a práci s Jackem Antonoffem.

 

Norman Fucking Rockwell

Lana prozradila, že na nahrávání alba pracuje už od června letošního roku a název desky má již od března! Producentem a skladatelem pro tuhle desku se stává Jack Antonoff. S Lanou se setkali již dříve, ale dali se dohromady až letos, kdy v lednu v neyworském hudebním studiu spolu začali skládat. Lana v tu dobu měla napsané 3 písně bez hudby a rozhodla se, že je s Jackem zkusí domyslet. Už během prvního týdne spolupráce měli dokončené dva songy, které podle Lany jsou “nejlepší, které kdy napsala”.

Inspirace za názvem alba je titulní píseň, která je “o chlapíkovi, který je tak geniální umělec, myslí si o sobě, že je nejlepší a nepřestane o tom mluvit”. Lana byla při nahrávání tohoto songu v tak dobré náladě a píseň si zamilovala tak moc, že se prostě rozhodla, že nové album bude mít stejný název!

Desku Lana slíbila na začátek příštího roku, má zatím 11 tracků a možná další singl z ní už letos v říjnu!

 

Violet Bent Backwards Over The Grass

Lana se svěřila, že začala s takzvaným “automatickým psaním”, které se vyvinulo v psaní poezie – krátkých příběhů. Už v minulém rozhovoru pro BBC Radio 1 nás navnadila na nehudební projekt, na kterém pracuje, a to v podobě knihy básniček, kterou chce vydat nezávisle příští rok.

Jo a mimochodem, Lana pracuje na pilotní licenci a dala se na plachtění! 😻

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.