Honeymoon (album)

Honeymoon je čtvrté studiové album Elizabeth Grant, třetí album vydané pod velkým labelem a také třetí deska vydaná pod pseudonymem “Lana Del Rey“.

Základní informace:Honeymoon album cover

Datum vydání / 18. září 2015
Nahráno / během let 2014 a 2015
Label / Universal Music Group (pod Interscope a Polydor)
Producenti / Lana Del Rey, Kieron Menzies, Rick Nowels

Název alba bylo prozrazeno již v lednu téhož roku v rozhovoru pro Billboard, kdy Del Rey prozradila, že ho začala plánovat dva měsíce po vydání Ultraviolence. Z alba vyšly dva singly, High by the Beach a Music To Watch Boys To a dva propagační singly, Terrence Loves You a Honeymoon. Album získalo u kritiků ještě vyšší ocenění než její předchozí alba.

Seznam písní

HoneymoonCD

 1. Honeymoon / 5:50
 2. Music to Watch Boys to  / 4:50
 3. Terrence Loves You / 4:50
 4. God Knows I Tried / 4:40
 5. High by the Beach / 4:17
 6. Freak / 4:55
 7. Art Deco / 4:55
 8. Burnt Norton (Interlude) / 1:21
 9. Religion / 5:23
 10. Salvatore / 4:41
 11. The Blackest Day / 6:05
 12. 24 / 4:55
 13. Swan Song / 5:23
 14. Don’t Let Me Be Misunderstood / 3:01

Narozdíl od předchozích desek, album Honeymoon nevyšlo v žádné jiné verzi s prodlouženým nebo jinak odlišním tracklistem. Ke koupi bylo ovšem v nabídce několik různích setů od vinylů po digipack s 16 stránkovým bookletem s pevnou vazbou.


Honeymoon

složil: Lana Del Rey, Rick Nowels / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

Titulní song desky byl přidán na Lany Youtube kanál 14. července 2015. Jako propagační singl byl však vydán jako druhý v pořadí až 7. září 2015. V červnu roku 2016 unikla na internet celá verze amatérského videa, které Lana pro song natočila.

 


Music To Watch Boys To

složil: Lana Del Rey, Rick Nowels / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

Tento song byl vydán 11. září 2015 jako druhý singl. Lana při psaní této písně měla vizi stínů mužů přecházející přes oči, tvář ženy. Tento vizuál koresponduje s později natočeným klipem k singlu.

Hudební video bylo natáčeno již v dubnu 2015. Existenci videoklipu potvrdil na twitteru model Jake Mast, který ve videoklipu účinkuje, v červnu. Hudební video bylo zveřejněno na VEVO kanálu Lany 11. září 2015, potom co 9. září singl premiéroval na streamu rádia Beats 1 (Apple Music).

 


Terrence Loves You

složil: Lana Del Rey, Rick Nowels / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

Lana prozradila jméno tohoto songu 19. srpna 2015, když odpovídala paparazzimu na Twitteru, jaký je její nejoblíbenější track z alba “Honeymoon”. Píseň byla poté vydána jako první promo singl desky 21. srpna 2015.

 


High By The Beach

složil: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

První singl z alba “Honeymoon” vydaný 10. srpna 2015. Píseň je o nechuti k paparazziům a o touze po soukromí. Cover singlu fotila Chuck Grant – sestra Lany – na balkóně v domě Lany v Malibu. Videoklip byl točený na stejném místě.


Freak

složil: Lana Del Rey, Rick Nowels / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

Poslední píseň z alba Honeymoon, které se dostalo videoklipu. Hudební video bylo zveřejněno na VEVO 9. února 2016, ale záběry z něj byly natočeny už v červnu 2014 původně pro videoklip k písni “Ultraviolence”. V klipu účinkuje Father John Misty, zpěvák, skladatel a blízký přítel Lany. Podle spekulací je klip inspirován Laninou zkušeností se sektou, ve které v jednu dobu byla sama členkou.

Podoznění songu “Freak” videoklip končí scénami koupajících se dívek za hudebního doprovodu skladby “Clair de Lune” od Claude Debussyho.


Burnt Norton (Interlude)

složil: T. S. Eliot / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

Osmým trackem na albu je píseň označená jako intro “Burnt Norton” a jedná se o zhudebněnou báseň od anglického básníka a dramatika Thomase Stearnse Eliota. Byla to prvníbáseň tohoto autora a napsal jí v roce 1935, když pracoval na své hře “Vražda v katedrále.”


Don’t Let Me Be Misunderstood

složil: Bennie Benjamin, Gloria Caldwell, Sol Marcus / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Kieron Menzies

Album uzavírá píseň původně od zpěvačky Niny Simone z roku 1964. Je to už druhý cover od této jazzové bohyně, který Lana zařadila na svoje album, prvním byl song “The Other Woman” na Ultraviolence.


Více informací na Wikipedii (CZ / EN), z které bylo v tomto přehledu převážně čerpáno.