Lust For Life

Základní informace:

Datum vydání / 21. července 2017
Nahráno / během 2016 až do léta 2017
Label / Universal Music Group (pod Interscope a Polydor)
Producenti /

[Český překlad monolog v článku Nové album bude “Lust For Life”!]

Název alba byl prozrazen skrze trailer pro desku, který byl přidán na oficiální kanál VEVO zveřejněný 29. března 2017. Překlad názvu je doslova “Chtíč po životě”. Před tím byl 18. února narychlo vydán singl “Love” díky úniku na internet. 11. dubna byl Lanou odhalen přebal desky na Instagramu a dalších sociálních stránkách. Poté následovalo 19. dubna vydání titulního singlu “Lust For Life” ve spolupráci se zpěvákem The Weeknd.

[Rozhovor s režisérem traileru pro nové album “Lust For Life”]

Během čekání na oficiální prohlášení o datu vydání se na pár stránkách hudebních e-shopů objevilo jako datum vydání 26. května. Po čase se ukázalo, že album v tento den opravdu podle původních plánů vyjít mělo, ale Lana si nakonec dala více na čas s vybráním konečného seznamu písní pro “Lust For Life”.

Jedna z písní, které byly vybrány na poslední chvíli je Coachella – Woodstock In My Mind. Tuto píseň také napsala a nahrála zřejmě jako poslední. Jako singl, který neměl skončit na  “Lust For Life”, byl vydán 15. května.

Seznam písní:

 1. Love / 4:35
 2. Lust For Life (ft. The Weeknd) / 4:24
 3. 13 Beaches / 4:55
 4. Cherry / 3:00
 5. White Mustang / 2:44
 6. Summer Bummer (ft. A$AP Rocky & Playboi Carti) / 4:20
 7. Groupie Love (ft. A$AP Rocky) / 4:24
 8. In My Feelings / 3:58
 9. Coachella – Woodstock In My Mind / 4:18
 10. God Bless America – And All the Beautiful Women In It / 4:36
 11. When The World Was at War We Kept Dancing / 4:25
 12. Beautiful People Beautiful Problems (ft. Stevie Nicks) / 4:13
 13. Tomorrow Never Came (ft. Sean Ono Lennon) / 5:07
 14. Heroin / 5:55
 15. Change / 5:21
 16. Get Free / 5:34

Celková délka alba je 1:12:05

Při odhalení finálního tracklistu Lana prozradila, že existují 4 písně, které se na konečný koncept alba nehodily, ale určitě je zahrne v některých nadcházejících projektech. Jednu z nich několikrát zmínila v interview před vydáním s názvem “Yosemite”. Lana tuhle konkrétní píseň nevybrala pro “Lust For Life”, protože byla “příliš šťastná” a k takovému stavu se ještě nedostala. Další songy, které se na “Lust For Life” nakonec nedostal je “Architecture” a “Roses Bloom for You”.

Booklet

Vnitřní obsah bookletu alba obsahuje fotografie Lany z setu natáčení klipu “Love” pořízené sestrou Chuck Grunt, stejně jako přebal. Texty písní dále doplňují záběry kopretin a budovy benzínové pumpy Jack Colker’s Union 76.

V děkovné části bookletu Lana poděkovala například zpěvačce Marině & The Diamonds za přátelství a její umění.

 


Love

složil: Lana Del Rey , Rick Nowels, Emile Haynie, Benny Blanco / produkce: Lana Del Rey, Rick Nowels, Emile Haynie, Benny Blanco, Kieron Menzies

Již od začátku roku 2017 kolovaly mezi fanoušky snímky z připraveného videoklipu. Nikdo neměl tušení jak se píseň bude jmenovat do doby, kdy někdo z nahrávací společnosti zaregistroval song pod jménem “Young and In Love”. Píseň nakonec 17. února unikla na internet. Lanin tým byl ovšem pohotový, během toho dne se objevilo několik plakátu po Los Angeles s grafikou z videoklipu a jako první singl z nadcházející desky byl dostupný na iTunes a dalších hudebních službách.

20. února bylo konečně zveřejněno hudební video režírované Richem Lee. Ještě v ten den bylo video jedním z nejdiskutovanějším tématem na Twitteru a na iTunes byl singl #1 v 15 zemích a v top 10 přes více než 60 zemích. Do 24 hodin získalo na YouTube přes 4 miliony zhládnutí.


Další informace budou brzy doplněny!