Paradise (EP)

Paradise je třetí EP od Elizabeth Grant a zároveň druhé vydané pod pseudonymen “Lana Del Rey”.

Základní informace:Přebal alba Ultraviolence


Datum vydání
/ 9. listopadu 2012
Nahráno /  2012
Label / Universal Music Group (Interscope, Polydor)
Producenti / DK Emile Haynie Dan Heath Tim Larcombe Rick Nowels Rick Rubin

 

Lana 15. června 2012 v rozhovoru pro RTVE oznámila, že pracuje na novém albu, které vyjde v listopadu. Dále uvedla, že má napsáno již pět písní a pracuje na dalších. Prozradila, že se na albu objeví Young and Beautiful, “Gods & Monsters” a “Body Electric”, poslední zmíněnou píseň již dříve předvedla jako součást svého vystoupení na BBC Radio1’s Hackney Weekend. V pozdějším rozhovoru pro australské rádio Nova FM řekla, že její nová nahrávka nebude studiové album, ale spíše re-edice Born to Die, která bude mít okolo 7 písní. V roce 2013 vyjela na světové turné Paradise Tour.

Album byl vydáno 12. listopadu 2012 ve Spojeném království a o den později ve Spojených státech. Při stažení na iTunes byla k albu přiřazena bonusová píseň “Burning Desire”. Album vyšlo v Evropě jako dvou disková re-edice Born to Die a v Americe jako samostatné EP. Bylo dostupné na CD i vinylu nebo v deluxe boxu, ke kterému bylo přidáno osm remixů, DVD s šesti videoklipy a vinyl písně “Blue Velvet”.

Seznam písní

Paradise CD

  1. Ride / 4:49
  2. American  / 4:08
  3. Cola / 4:20
  4. Body Electric / 5:51
  5. Blue Velvet  / 2:38
  6. Gods & Monsters  / 3:57
  7. Yayo / 5:21
  8. Bel Air / 3:57
  9. Burning Desire / 3:51

 

 


Ride

složil: Lana Del Rey, Justin Parker / produkce: Rick Nowels

První oficiální singl z alba byl vydán 25. září 2012. Napsala ji sama Lana Del Rey společně s Justinem Parkerem. Produkce se ujal Rick Rubin. Singlu se dostalo velmi pozitivních ohlasů od hudebních kritiků.

Oficiální  videoklip k singlu má přes 10 minut. Video se natáčelo v Las Vegas a vyšel 12. října, ale Lana ho představila v Aero Theatre v Santa Monice již 2 dny předem.

 


Blue Velvet

složil: Lee Morris, Bernie Wayne / produkce: Emile Haynie

20. září 2012 vyšel první propagační singl “Blue Velvet”. Jedná se o předělávku písně od skupiny The Clovers z roku 1954.

Videoklip byl vydán 19. září 2012 a sloužil jako reklama pro H&M na podzimní kolekci. Režisérem videa je Johan Renck.

 


Burning Desire

složil: Lana Del Rey, Justin Parker / produkce: Emile Haynie

Druhý propagační singl z alba byl vydán dne 19. března 2013. Píseň se nachází na EP pouze jako bonusová píseň na iTunes.

Videoklip k propagačnímu singlu byl natočen Anthony Shurmerem a byl vydán na Valentýna roku 2013. Bylo natočeno v Londýně a zachycuje Lanu jak zpívá na mikrofon a střídavě se objevují záběry auta Jaguar F-Type, kterému dělala Lana tvář.

 


Více informací na Wikipedii (CZ / EN), z které bylo v tomto přehledu převážně čerpáno.